DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

YouTube silah videoları politikasını güncelledi! Yaş kısıtlaması geliyor

YouTube silah videoları politikasını güncelliyor. Ateşli silahlarla ilgili içeriklere 18 yaş ve üzeri izleyicilere yaş kısıtlaması getiriyor.

YouTube silah videoları politikasını güncelliyor. Ateşli silahlarla ilgili içeriklere 18 yaş ve üzeri izleyicilere yaş kısıtlaması getiriyor.

YouTube, silahlarla ilgili belirli içerikleri kısıtlamak için ateşli silahlar politikasını sessizce güncelledi. İşin özü şu: 18 Haziran’dan itibaren, ev yapımı veya otomatik ateşli silahların yanı sıra belirli ateşli silah aksesuarlarını içeren videolarda 18 yaş ve üzeri izleyiciler için yaş sınırlaması getirilecek. Ateşli silahlardan güvenlik cihazlarının çıkarılmasına ilişkin eğitimler, yaşa bakılmaksızın tamamen yasaklanmıştır.

YouTube Silah Videoları Güncellemesi

Yasaklar yalnızca gerçek dünyadaki ateşli silahlar için geçerlidir, oyunlar veya filmler için geçerli değildir.

YouTube silah videoları kuralındaki bu değişiklikler, politikalarını gelişen çevrimiçi ortama uyarlamayı amaçlıyor. Örneğin, 3D baskının artan kullanılabilirliği, onları ev yapımı ateşli silah içeriğine yönelik kısıtlamaları genişletmeye sevk etti.

Bu yasakların yalnızca gerçek dünyadaki ateşli silahlar için geçerli olduğunu, video oyunları, filmler veya diğer sanatsal içerikler için geçerli olmadığını unutmamak önemlidir. Askeri eğitim görüntüleri, haber raporları veya savaş bölgesi videoları gibi kamu yararına olduğu düşünülen eğitim içerikleri için de istisnalar yapılabilir.

Bu güncelleme, bir gözlemci grubu olan Teknik Şeffaflık Projesi’nin (TTP), geçen yıl YouTube’un algoritmasının reşit olmayan kullanıcılara silah modifikasyon eğitimleri de dahil olmak üzere silahlarla ilgili şiddet içerikli içerik önermesiyle ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından geldi. Araştırmaları, popüler video oyunu videolarını izledikten sonra çocuk hesapları oluşturmayı ve önerilerini izlemeyi içeriyordu.

TTP güncellemeyi memnuniyetle karşılıyor ancak sıkı yaptırımların önemini vurguluyor. Bunu doğru yönde atılmış bir adım olarak görseler de, gecikmeyi sorguluyorlar ve bu yeni politikaların genç izleyicileri silahla ilgili potansiyel zararlı içeriklerden etkili bir şekilde korumasını sağlamak için güçlü içerik denetimi ihtiyacını vurguluyorlar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Alper Gezeravcı uzay programının hedeflerini açıkladı