DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Türkiye Ermenistan’ın Filistin devletini tanımasını memnuniyetle karşıladı

Türkiye, Ermenistan'ın Filistin devletini tanımasını memnuniyetle karşıladı.

Türkiye, Ermenistan’ın Filistin devletini tanımasını memnuniyetle karşıladı.

Türkiye, Gazze’de devam eden çatışmaların ortasında Ermenistan’ın Filistin devletini tanıma kararını memnuniyetle karşıladı.

Bir Ülke Daha Filistin Devletini Tanıdı

Dışişleri Bakanlığı’ndan 21 Haziran’da yapılan açıklamada, “Her zaman vurguladığımız gibi, Filistin’in tanınması uluslararası hukukun, adaletin ve vicdanın bir gereğidir” denildi.

Açıklamada, Türkiye’nin daha fazla ülkenin Filistin’i tanımasını teşvik etme çabalarını sürdüreceği belirtildi.

Ermenistan, 21 Haziran’da Filistin devletini tanıdığını açıklayarak Gazze’deki savaş sırasında bunu yapan son ülke oldu.

İsrail ile Hamas arasındaki savaşın ortasında bir dizi ülke Filistin‘i tanıdı ve İsrailli yetkililerin sert tepkisine maruz kaldı.

Erivan, “Uluslararası hukuka, ulusların eşitliğine, egemenliğe ve barış içinde bir arada yaşama bağlılığını teyit eden Ermenistan Cumhuriyeti, Filistin Devleti’ni tanıyor.” dedi.

Ermenistan, “Ortadoğu’da uzun vadeli barış ve istikrarın tesisiyle gerçekten ilgilendiğini” sözlerine ekledi.

Onlarca yıldır komşusu Azerbaycan’la çatışmalar yaşayan Erivan, İsrail’in Gazze’deki askeri davranışını sert bir dille eleştirdi.

Bakanlık, “Ermenistan, silahlı çatışmalar ve sivil halka yönelik şiddet sırasında sivil altyapıyı kalkan olarak kullanmaktan üzüntü duymaktadır” dedi.

Ayrıca Hamas’ın “sivil kişilerin esaret altında tutulmasından” duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “uluslararası toplumun sivillerin serbest bırakılması yönündeki taleplerine katıldığını” ifade etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Biden ile görüşmeler yapacak