DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Tiktok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

2016 yılından bugüne dek sosyal medya araçları arasında en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi olan TikTok, dünyanın pek çok noktasından kullanıcı ağına sahiptir. Yapılan araştırmalar sonucunda yaklaşık olarak 155 ülkede 1 milyon kullanıcıya sahip olan TikTok, gün içerisinde binlerce farklı video çeşidi ile keyifli vakit geçirmek isteyenlerin tercihidir. TikTok kullanıcı hesabı açarak 60 saniyelik dilediğiniz videoları çekerek paylaşım yapabilirsiniz.

Çekilen videolara farklı efektler, müzikler eklenmesinden dolayı hem keyifli vakit geçirebilir hem de videoları daha çekici hale getirebilirsiniz. TikTok uygulaması iki aşamalı olarak kullanılan bir uygulamadır. Dilerseniz hesabınızı herkese açık olarak kullanabilir, dilerseniz de hesabınızı gizleyerek çekilen videoların sadece arkadaşlarınız ile paylaşılmasını tercih edebilirsiniz. TikTok hesap gizleme nasıl yapılır sorusu kullanıcılar tarafından merak edilen konular arasında yer alır. TikTok’ta video paylaşmanın yanı sıra canlı videolarda çekilebilmesinden dolayı bu videolarınızı sadece belirli kişiler ile paylaşabilirsiniz. TikTok hesap gizleme işlemi için uygulanacak olan adımlar şu şekildedir;

  • TikTok hesabını özel hale getirmek ve sadece belirli kullanıcıların görmesini sağlamak için sağ alt kısımda yer alan “Profil” kısmının seçilmesi gerekir.
  • Profil kısmı seçildikten sonra sağ üstte üç noktalı bir yer bulunur. Bu simgeye dokunarak karşınıza çıkan “Gizlilik” seçeneğine tıklanılması şarttır.
  • Bu sekmede yer alan noktalarda hesabınızı açık konuma getirebilir ya da TikTok hesap gizleme tercih ederek hesabınızı gizleyebilirsiniz.

Tiktok’ta Hesap Gizleme Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve dünyanın giderek modernleşmesi ile birlikte artık her şey internet üzerinden tamamlanıyor. Özellikle binlerce kitleye sahip olan sosyal medya araçları arasında yer alan TikTok, kısa süre içerisinde binlerce kullanıcıya ulaşarak yoğun bir ilgi odağı olmuştur. Kullanıcıların giderek artış göstermesi sebebiyle uygulama içerisinde herkese hitap edecek birçok nokta bulunur.

TikTok kullanıcılarının birçoğu takipçi sayısının artması ve popülerlik kazanmak için TikTok kullanırken, birçok kullanıcı ise keyifli vakti geçirmek amacı ile TikTok kullanır. Keyifli vakit geçirmek ve sadece belli başlı videolar izlemek için uygulamayı aktif eden kullanıcılar hesaplarını gizlemeyi tercih ederler.

Çekilen videoların belirli kişiler ile paylaşmasını isteyen kullanıcılar hesaplarını yalnızca belirli kişiler için aktif ederler. Gizli hesap kullanımları kişilere pek çok avantaj sunar. TikTok’ta hesap gizleme avantajları arasında yer alan en önemli hususlardan bir tanesi takipçi listesinin de sadece belirli kişilere açık olmasıdır. Gizli modda kullanılan TikTok uygulaması aynı zamanda sadece onay verdiğiniz takipçi listeniz ile canlı videolarınızın paylaşılmasını sağlar.

TikTok Hesap Kapama Nasıl Yapılır?

TikTok hesabını silmek ve kullanıma kapatmak isteyen kullanıcıların bir diğer araştırdığı konulardan bir tanesi hesap silme işleminin nasıl yapıldığıdır. TikTok hesap silme işlemi için TikTok uygulaması açılır ve sağ alt kısımda yer alan simgeye tıklanarak profil kısmına giriş yapılır. Sağ üst köşede bulunan üç nokta butonuna tıklanarak ayarlar ve gizlilik menüsü açılır. Bu menü açıldıktan sonra hesabı yönet seçeneği seçilir ve en altta yer alan hesabı sil noktasına tıklanır. SMS ve E-posta yolu ile gelen doğrulama kodu girilerek onay verilir ve hesap kapama işlemi tamamlanır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Çözümü