DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Özgür Özel’den asgari ücret zammı çağrısı

Özel asgari ücretin artırılması çağrısını yineledi.

Özel asgari ücretin artırılması çağrısını yineledi.

CHP lideri Özgür Özel, emekli maaşları ve asgari ücrete zam yapılması yönünde hükümete çağrısını yineledi.

Özel, 9 Temmuz’daki meclis grup toplantısında şunları söyledi: “Asgari ücretin 25 bin lira olarak belirlenmesini talep ediyoruz. Bu zammı yaparak emekliye, esnafa, işçiye, çiftçiye adaleti sağlamalısınız. Ücretleri artırırsanız insanlar geçimini sağlar, yoksa seçim sonuçlarına yol açar.”

Özel daha önce, hükümetin artan ekonomik sorunlarla baş edememesi nedeniyle Türkiye’nin iki yıldan kısa bir süre içinde erken seçime gidebileceğini söylemişti.

CHP lideri enflasyona ve artan hayat pahalılığına karşı toplu eylem çağrısında bulunarak halkı 9 Temmuz’un sonlarında ışıklarını eş zamanlı olarak açıp kapatmaya çağırdı.

Son dönemde Avrupa’nın pek çok ülkesinde yapılan seçimlere ilişkin konuşan Özgür Özel, toplumu bölen, nefret propagandası yapanların faşizmi dirilterek aşırı sağı güçlendirmeye çalıştığını belirtti.

“Çözüm sol politikalardadır. Yoksulları doyurmak, adaletli politikalar oluşturmak bizim görevimizdir. İngiltere’de İşçi Partisi parlamentoda önemli bir çoğunluk elde etti. Avrupa’nın en büyük Türk diasporasına sahip üç ülkeden biri olan Fransa, Paris’te aşırı sağın tehdidine rağmen demokratik güçlerin koalisyonuna tanık oldu. İlericiler Solcular üstünlüğü elde etti, Türkiye’nin formülünü Avrupa’ya ve dünyaya yineliyorum” ifadelerini kullanan Özel, UEFA’nın, Euro’daki gol kutlama jesti nedeniyle Türk futbolcu Merih Demiral hakkında disiplin soruşturması başlatmasını ve iki maç ceza vermesini de şu sözlerle eleştirdi:

“Maalesef futbolun kaprisleri ve kusurları, haksız penaltılar ve tartışmayı başka bir boyuta taşıyanlar UEFA’nın adaletsizliğine yol açtı. Sonuç olarak milli takımımızın son dakikaya kadar aralıksız çabalarına rağmen kupaya veda etmek zorunda kaldık.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TÜİK Başkanı’ndan enflasyon savunması!