DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Mastercard online alışverişlerde kart numarasını kaldırıyor

Mastercard online alışverişlerde kart numarasını kaldırıyor. E-ticarette dev bir adım atan şirketin yeni prosedürü hakkında detaylar şöyle.

Mastercard online alışverişlerde kart numarasını kaldırıyor. E-ticarette dev bir adım atan şirketin yeni prosedürü hakkında detaylar şöyle.

Mastercard Online Alışveriş Yeniliğiyle Gündemde

Mastercard, 2030 yılına kadar Avrupa’da tam e-ticaret tokenizasyonuna ulaşmayı hedefliyor.

Mastercard online alışverişlerde kart numarası kullanımı hakkında yaptığı açıklamada, 2030 yılının sonuna kadar Avrupa’da tam e-ticaret tokenizasyonuna ulaşmak istediğini söyledi.

Açıklamada, kararın şirketin manuel kart girişini aşamalı olarak kaldırma ve e-ticareti herkes için daha güvenli ve daha erişilebilir hale getirme planının bir parçası olduğu belirtildi.

Tokenizasyon, 2028 yılına kadar 91 milyar doları aşacağı tahmin edilen dolandırıcılığı azaltmak için ödeme kartlarındaki 16-19 haneli sayıları güvenli bir token ile değiştirecek.

ABD merkezli çok uluslu ödeme kartı hizmetleri şirketi, “Tıkla ve Öde” seçeneğinin e-ticaretteki ticari sitelere yerleştirilmesini kolaylaştıracağını ve banka ortaklarının tüketicilerin kartlarını kaydettirmesine yardımcı olmalarını sağlayacağını söyledi.

Şirkete göre tokenizasyonun “Tıkla ve Öde” ve ödeme geçiş anahtarlarıyla birleştirilmesinin tüm e-ticaret ekosistemine fayda sağlaması bekleniyor.

Tüketicilerin daha hızlı ve daha güvenli ödeme deneyimi yaşayacağı, tüccarların satışlarda artış, dolandırıcılığa karşı koruma ve daha yüksek onay oranları göreceği, ihraççıların ise müşteri güvenliği elde edeceği belirtildi.

Şirketin Baş Ürün Sorumlusu Jorn Lambert yaptığı açıklamada, “Müşterilerimize ve son tüketiciye daha fazla değer, erişim ve güvenlik sunmak için sınıfının en iyisi dijital hizmetleri bir araya getirmeye odaklandık” dedi. “Gelişmiş güvenlik, daha iyi deneyimler ve genel olarak yeni ödeme yöntemleri sunmak için bu teknolojilerin potansiyelinden yararlanmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Trafik sigortası zam oranı 2024: İşte güncel fiyatlar!