DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

İsrail Nuseyrat mülteci kampına saldırdı: 4 ölü!

Ateşkes ve rehine takası görüşmeleri devam ederken, İsrail'in Nuseyrat mülteci kampına düzenlediği hava saldırısında dört kişi hayatını kaybetti!

Ateşkes ve rehine takası görüşmeleri devam ederken, İsrail’in Nuseyrat mülteci kampına düzenlediği hava saldırısında dört kişi hayatını kaybetti!

İsrail Gece Nuseyrat Mülteci Kampı’na Saldırdı: 4 Ölü Var!

Arabulucular ateşkes için baskı yaparken İsrail Gazze’deki mülteci kamplarını vurdu. Arabulucuların İsrail ve Hamas’ı ABD Başkanı Joe Biden’ın ana hatlarını çizdiği ateşkes ve rehinelerin serbest bırakılması anlaşmasını kabul etmeye çağırmasıyla Pazartesi gününe kadar Gazze’deki mülteci kamplarında yeni saldırılar bildirildi. Başbakan Binyamin Netanyahu, İsrail’in, Hamas’ı yok edene ve Hamas’ın esir aldığı rehineleri serbest bırakana kadar savaşı sürdüreceği konusunda ısrar etti.

Netanyahu iki taraftan da yoğun iç baskı altında.

Rehinelerin derhal serbest bırakılmasını destekleyen ve Cumartesi günü Tel Aviv’de tekrar toplanan protestocular onun bir ateşkes anlaşması yapmasını istiyor ancak aşırı sağcı müttefikleri bunu yapması halinde hükümeti devirmekle tehdit ediyordu.

Bu arada, İsrail’in mülteci kamplarına düzenlediği saldırılarda aileleri öldürdüğü yönündeki haberlerle çatışmalar Gazze şeridini sarsmaya devam ediyor.

Al Jazeera’nin haberine göre, “İsrail’in Nuseyrat mülteci kampına düzenlediği hava saldırısında dört kişi hayatını kaybetti ve Gazze’nin merkezindeki Bureij mülteci kampına düzenlenen saldırıda da altı kadın ve çocuğun öldürüldüğü bildirildi.”

Gazze’deki Avrupa hastanesi, Pazar gecesi geç saatlerde, Refah’ın kuzeyindeki bir mahalleye düzenlenen saldırıda üç kişinin yaralandığını bildirirken, görgü tanıkları, Pazartesi günü erken saatlerde şehrin batısındaki bir eve düzenlenen saldırıda çok sayıda yaralanma ve ölüm olduğunu bildirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’de çocuklar günde iki saatten fazla ekran başında vakit geçiriyor