DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

iOS 18 ile gelen Siri yapay zeka özellikleri neler?

iOS 18 Siri asistanına yeni AI özellikleri getirdi. İşte, merak edenler için Siri yapay zeka özellikleri!

iOS 18 Siri asistanına yeni AI özellikleri getirdi. İşte, merak edenler için Siri yapay zeka özellikleri!

Apple’ın yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC), yaklaşan yazılım güncellemeleri hakkındaki söylentilerin yuvasıdır ve bu yıl Apple’ın dijital asistanı Siri ilgi odağı oldu.

Siri Yapay Zeka Özellikleri Bunlar Olacak

Apple’ın yapay zeka projelerine yakın kaynaklardan gelen yeni bir sızıntı, Siri’nin çeşitli iPhone uygulamalarına yönelik gelecek özelliklerine şimdiye kadarki en net bakışı sunuyor.

Sızıntı, Apple’ın büyük ölçüde Siri’nin doğal dil komutlarını anlama yeteneğini geliştirmeye odaklandığını gösteriyor. Görünüşe göre teknoloji devi, Siri’yi “Bir blog yapmak istiyorum” veya “Şu anda nostaljik hissediyorum” gibi kasıtlı olarak belirsiz kullanıcı istekleriyle eğitiyor.

Amaç, Siri’yi görevler için belirli bir sözdizimine ihtiyaç duymanın ötesine taşımaktır. İdeal durumda, kullanıcıların “kahve makinesini aç” gibi kesin komutlar kullanmasına gerek kalmayacak, bunun yerine “Hey Siri, biraz kahve istiyorum” gibi daha doğal bir şey söyleyebilecekler.

Sızıntı ayrıca Siri’nin en az 18 yerleşik iPhone uygulamasıyla entegrasyonunu da ayrıntılarıyla anlatıyor. İşte, Siri yapay zeka özellikleri arasında en dikkat çekici noktalardan bazıları:

Kamera: Siri, kamera kontrolü için kullanıcının sesli komutlarına yanıt verebilecek. Kullanıcılar sesli komutları kullanarak video ve fotoğraf modları arasında geçiş yapabilir, deklanşör zamanlayıcısını başlatabilir ve ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilir.

Posta: Posta uygulaması için Apple, e-postaları otomatik olarak sınıflandırmak amacıyla makine öğrenimini kullanarak Gmail’den bir sayfa ödünç alıyor. Üstelik Siri, e-postaları oluşturma, gönderme ve planlama, e-postaları önemsiz olarak işaretleme, hatırlatıcı ayarlama, e-postaları özetleme ve “akıllı yanıtlar” oluşturma gibi görevleri yerine getirecek.

Fotoğraflar: Apple ayrıca üretken yapay zeka tarafından desteklenen bir fotoğraf düzenleme özellikleri paketi de sunabilir. Özellik kümelerinin listesi, üretken yapay zeka kullanarak fotoğraflardan istenmeyen nesneleri kaldırma ve boşlukları doldurma, içindeki insanlara veya hayvanlara göre belirli fotoğrafları arama ve yapay zeka destekli filtreler uygulama gibi Pixel telefonlarda bulunanlara benzer olabilir. .

Safari: Safari’deki Siri entegrasyonu, Google Gemini’nin Android’de sunduğu işlevselliğe benzer şekilde web sayfası özetleri sunabilir. Ek olarak kullanıcılar, yeni sekme grupları oluşturmak ve özel sekmeleri açmak için sesli komutlar bekleyebilirler.

Sesli Notlar: Siri, tamamen eller serbest sesli not kaydına olanak tanıyacak. Kullanıcılar sesli komutlar aracılığıyla Siri’ye yeni bir kayıt oluşturması, konuşmaya başlaması, kaydı durdurması, belirli bir ad ataması ve hatta belirlenen bir klasöre taşıması talimatını verebilir.

Lansmanla ilgili olarak Apple sızıntı uzmanı Mark Gurman, bu özelliklerin tamamının hemen kullanıma sunulmayacağını belirtiyor. Bazıları WWDC’de duyurulsa da asıl sürümleri yazılım güncellemeleri aracılığıyla 2025 yılına kadar yayılabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YouTube tasarımı değişti: Premium aboneleri şok oldu!