DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Instagram Reklam Molası Dönemini Başlatacak

Instagram reklam molası özelliğini test ediyor. Atlanamayan reklam araları şimdiden kullanıcıları rahatsız etmiş durumda.

Instagram reklam molası özelliğini test ediyor. Atlanamayan reklam araları şimdiden kullanıcıları rahatsız etmiş durumda.

Instagram’ın uygulama içinde atlanamayan reklamları test ettiğini doğrulamasının ardından sosyal medya kullanıcıları son zamanlarda sürprizle karşılaştı. “Reklam araları” olarak adlandırılan bu yeni özelliği gösteren ekran görüntüleri internette dolaşıyor. Bu reklam aralarında, reklamın oynatılması bitene kadar kullanıcıların özet akışında gezinme yeteneğini esasen duraklatan bir geri sayım sayacı görüntüleniyor.

Instagram Reklam Molası ile Yeni Bir Dönem Başlatacak

Meta sözcüsü, bu formatın reklamverenler için değer yaratacağını belirtti.

Instagram’ın bu hamlesi, YouTube’un ücretsiz katmanı tarafından uygulanan ve izleyicileri videolardan önce ve bazen video sırasında reklam izlemeye zorlayan reklam stratejisini yansıtıyor.

Instagram Reklam Molası Dönemini Başlatacak

Instagram Reklam Molası Dönemini Başlatacak

Instagram’ın, Hikayeler ve Reels gibi özellikler aracılığıyla ağırlıklı olarak video içeriğine odaklanan ve bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak başlangıçtaki köklerinin ötesine geçen bir platforma dönüştüğü göz önüne alındığında, bu değişim mantıklı görünüyor.

Instagram reklam molası özelliğinin ayrıntıları konusunda ağzı sıkı kalırken, bir Meta sözcüsü testleri TechCrunch’a doğruladı ve şirketin “reklamverenler için değer yaratabilecek formatları” araştırdığını belirtti. Bunların test olduğunu ve sonuçlara göre olası değişikliklerin iletileceğini vurguladılar.

Reklam arasının bilgi simgesine tıklandığında bunun “Instagram’da reklam görmenin yeni bir yolu” olduğunu ve kullanıcıların göz atmaya devam etmeden önce bunu izlemesi gerekebileceğini açıklayan bir mesajın ortaya çıktığını açıklayan bir Reddit gönderisi aracılığıyla daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

Tahmin edilebileceği üzere tepkiler pek olumlu olmadı. Instagram, testin yürütüldüğü belirli yerleri veya küresel erişimini açıklamasa da ekran görüntüleri, video gönderisi görüntülenirken uygulama içi akışta reklam aralarının göründüğünü gösteriyor.

Ayrıca içerik oluşturucuların bu reklam yerleşimleri üzerinde herhangi bir etkisinin olup olmayacağı da belirsiz. Şirket potansiyel olarak reklam gelirini artırmanın peşinde. Şimdilik bu bir test olarak kalsa da sık Instagram kullananlar için dikkat edilmesi gereken bir gelişme.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tübitak Uzaya Giden Yolu Açıyor