DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Evinizi Vantilatör ile Nasıl En İyi Şekilde Soğutabilirsiniz?

Bunaltıcı sıcaklar geldi. Fan, klima ve vantilatör kullanım sıklığı arttı. Peki, evinizi vantilatörle en iyi şekilde nasıl soğutabilirsiniz? İşte altın değerinde ipuçları!

Bunaltıcı sıcaklar geldi. Fan, klima ve vantilatör kullanım sıklığı arttı. Peki, evinizi vantilatörle en iyi şekilde nasıl soğutabilirsiniz? İşte altın değerinde ipuçları!

Vantilatör Kullanımının Püf Noktaları

Fanlar para ve enerji tasarrufu yapmanın harika bir yoludur. Klimalar etrafınızdaki havayı soğutarak ve daha az nemli hale getirerek çalışırken (çok enerji yoğun bir görev), fanlar sizi serin tutmak için havayı vücudunuzda hareket ettirirken çok daha az elektriğe ihtiyaç duyar. Fan: Vantilatör.

Bu cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak için bunları kullanmanın çeşitli yollarını denemek faydalı olacaktır.

İşte evinizde bir vantilatörü en iyi şekilde nasıl kullanacağınız hakkında ipuçları!

Benzer İçerik >> Sıcak Hava Çarpmasından Korunma Yolları Nelerdir?

Klima ve fanları dönüşümlü kullanın

Çalışan bir klimanız varsa, fanlarınızı çalıştırırken onu daha az soğutmaya ayarlamak faydalı bir deneydir. Bu yaklaşım yazın elektrik faturanızda harikalar yaratabilir. Ayrıca sanki klima çalıştırılmış gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca klimaları daha düşük derecede kullanmak hatta kullanımını azaltmak iklim sorununa da fayda ediyor.

Önerilen marka ve modelleri seçin

Rekabet soğutucu piyasasında da geçerli. En iyi soğutan fan marka ve modellerini araştırıp seçiminizi yapabilirsiniz. Tavan fanlarını seçebilir, ayaklı, masaüstü, büyük veya küçük tasarımları ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Fanı vücudunuzun yüksekliğine göre ayarlayın ancak hızını çok yükseğe getirmeyin.

Pencere fanları

1950’lerde kalan elektrik faturanızı rahatlatacak bu çözümü de deneyebilirsiniz. Burada evin dışının içeriye göre daha serin olduğu zamanlarda, genellikle gece veya sabahın erken saatlerinde pencere vantilatörü kullanmak önemlidir. Yön de önemlidir: fan içe doğru bakmalıdır, böylece daha soğuk havayı evinize çeker ve yönünüze doğru üfler.

Sıcak havayı körüklemeyin

Klimanız yoksa veya çalışmıyorsa, dışarıda ve evde hava çok ısındıysa, fanları kapatın çünkü bu durumda eve sıcak hava üfler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sıcak Hava Çarpmasından Korunma Yolları Nelerdir?