DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Erdoğan: Türkiye, sınırlarının hemen yanında terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyecektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi yaptığı konuşmada “Türkiye, sınırlarının hemen yanında terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyecektir” ifadeleriyle terörü lanetledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi yaptığı konuşmada “Türkiye, sınırlarının hemen yanında terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyecektir” ifadeleriyle terörü lanetledi.

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumartesi günü, PKK terör örgütünün Suriye’de sözde seçim düzenlemeye yönelik herhangi bir girişiminin Türkiye’nin kararlı muhalefetiyle karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı.

“Herhangi bir seçim yok; önce bunu netleştirelim,” dedi gazetecilerin İspanya ve İtalya ziyaretlerinden döndüğü sorularına yanıt olarak. “Bölgede terör örgütünü meşrulaştırmak, terör devleti kurmak için düzenlenmiş bir plan var” ifadelerini kullanan Erdoğan, Türkiye’nin geçmişte bu tür planları bozma konusundaki geçmiş performansını vurguladı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Moskova’da Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bu kritik konularda kapsamlı görüşmelerde bulunduğunu kaydeden Erdoğan, şunları kaydetti: “PKK terör örgütü ve diğerlerinin Suriye’de özgürce hareket etme imkanı olmayacaktır. Böyle bir durum ortaya çıkarsa mutlaka ilgili birimlerimizi buna göre seferber edeceğiz. Burnumuzun dibinde bir terör devletinin kurulmasına izin vermeyeceğiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaktan asla ve asla çekinmeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı aynı zamanda Avrupa’nın ırkçılıktaki artışla yüzleşmesi gerektiğini vurguladı ve kontrol edilmezse sonuçları konusunda uyarıda bulundu. Erdoğan, yakın zamanda yapılan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağın kazanımlarına ilişkin bir soru üzerine yorum yaparken, “Uzun zamandır yaklaşan tehlikeye işaret ediyorduk.” dedi.

Erdoğan, “Avrupa’nın harekete geçmesi ve gerçekçi tedbirleri uygulaması çok önemli, aksi takdirde bu yangın herkesi yakacak noktaya ulaşır” dedi.

Erdoğan, “Terör açısından da benzer tehlikeler mevcut” diyerek, Avrupa’yı terörün her türlüsüyle ayrım gözetmeksizin mücadele etmeye çağırdı. “Terör belasını hep birlikte gündemimizden kalıcı olarak çıkaralım.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Siyonist İsrail’ açıklaması