DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

CHP İşçi Mitingi Haziran Sonunda Düzenlenecek

Özgür Özel'e yakın kaynaklar, CHP'nin Haziran ayı sonunda bir 'işçi mitingi' düzenleyeceğini açıkladı. İşte, CHP işçi mitingi hakkında tüm detaylar...

Özgür Özel’e yakın kaynaklar, CHP’nin Haziran ayı sonunda bir ‘işçi mitingi’ düzenleyeceğini açıkladı. İşte, CHP işçi mitingi hakkında tüm detaylar…

CHP İşçi Mitingi Ne Zaman?

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ekonomik zorluklar karşısında işçilerin taleplerini dile getirmek üzere 30 Haziran‘da bir miting düzenlemeyi planladığını duyurdu.

Karar, parti lideri Özgür Özel başkanlığında 3 Haziran’da yapılan merkez yönetim kurulu toplantısında geldi.

Bu etkinlik, atanmamış öğretmenler, emekliler ve çay üreticileriyle yapılan önceki toplantıların ardından partinin tematik miting serisinin devamı niteliğinde olacak. Yerel basında çıkan haberlere göre, “işçi mitingi” Kocaeli ya da Bursa’da gerçekleştirilecek.

CHP işçi mitingi, asgari ücretlileri, bu rakamın altında geliri olan işçileri ve beyaz yakalı çalışanları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Basında çıkan haberlerde, etkinliğin mali zorlukları yansıtacak şekilde “Geçimimizi sağlayamıyoruz” sloganı altında gerçekleştirileceği belirtildi.

CHP toplantısında mitingin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın parti genel merkezine yapmayı planladığı ziyaret de ele alındı.

Bu, Özel’in 2 Mayıs’ta iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile CHP liderleri arasında 2016’dan bu yana ilk karşılaşma olan Erdoğan’a yaptığı ziyaretin ardından geldi.

Erdoğan daha önce 16 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı öncesinde CHP genel merkezini ziyaret edeceğini açıklamış ve önümüzdeki hafta olası bir toplantının yapılabileceğini öne sürmüştü.

Ayrıca Özgür Özel’in bu hafta içinde Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay başkanlarıyla da görüşmesi bekleniyor.

Mitingler, CHP’nin 31 Mart seçimlerinde yaklaşık yüzde 37 oy alarak yaklaşık yüzde 35 oy alan AKP’yi geride bırakarak elde ettiği kayda değer kazanımların ardından geldi. Böylece CHP ilk kez AK Parti’yi geride bırakarak en yüksek oyu elde etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkmen Gazı Türkiye ve Avrupa’ya Ulaştırılacak