DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Bodrum Kurban Bayramı’nda 1 milyon ziyaretçi ağırlayacak

Bodrum'un bayram tatilinde 1 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Bodrum’un bayram tatilinde 1 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Bodrum, Kurban Bayramı’nı hareketli bir şekilde geçirirken, nüfusun 1 milyona ulaşması bekleniyor.

Bodrum Bu Bayram Dolup Taşacak

Dokuz güne uzatılan bayram tatilinin yaz tatiline denk gelmesi nedeniyle kıyı kentinde konaklama talebi yoğun.

Bu nedenle otelciler, erken rezervasyonların hayati önem taşıdığını, otel doluluk oranlarının neredeyse yüzde 90’lara ulaştığını söylüyor.

Bodrum Otelciler Birliği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, rezervasyonların önceden sağlanmasının önemine vurgu yaptı ve “Rezervasyonsuz gelenlerin kapıda kalma ihtimali yüksek” uyarısında bulundu.

Dengiz, potansiyel ziyaretçilere kalacak yersiz kalmamak için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne bağlı saygın acentelerden rezervasyon yaptırmalarını tavsiye etti.

Otel işletmecisi Hasan Yiğit, beklenen nüfus artışına ve buna bağlı trafik sıkışıklığına şu sözlerle dikkat çekti:

“Okulların kapanması ve dokuz günlük tatil ciddi bir yoğunluk yaratacak… Trafik kesintilerinin ve kalabalık plajların muhtemel olduğunu ekleyerek nüfusun 1 milyondan fazla olacağını tahmin ediyoruz.”

Turizm uzmanı İlker Adas da tatil dönemine ilişkin iyimser tahminler paylaştı. Adas, “Bodrum genelinde yaklaşık 1 milyon konuk olacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

Beklenen akına yanıt olarak Bodrum ek polis görevlendirerek güvenliği artıracak, belediye ise 24 saat atık yönetimi için çift vardiya sistemi uygulayacak.

Bayramda huzur ve güvenliğin sağlanması için güvenlik tedbirleri artırılacak.

Bodrum’un özel plajları da sezon açılışıyla birlikte 500 ile 3 bin lira arasında değişen giriş ücretleri ile açılacak.

Gıda fiyatları bu mekânların lüksünü yansıtıyor; malzemeye ve hizmete göre fiyatlar 100 ile 1000 lira arasında değişen lahmacun, 450 ile 1000 lira arasında değişen hamburger fiyatları.

Bodrum Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin ise Bodrum’da fiyatların yüksek olduğu algısını arz-talep dengesine bağladı.

Şahin, “Bodrum dünyanın ve Türkiye’nin gözbebeğidir. Doğal olarak herkes buraya gelmek istiyor. Belediye plajları ücretsiz erişim sunarken, üst düzey özel plaj işletmeleri ayrıcalık ve birinci sınıf hizmet için para ödemeye istekli olanlara hitap ediyor. Bu işletmeler hizmet ve konuma göre farklılık gösteriyor. Şahin, “Bodrum’un aşırı pahalı olarak gündeme gelmesinin arz-talep dengesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

FED faiz oranı açıklamasını yaptı! İşte ABD’nin enflasyon ve faiz kararı