DOLAR

32,4504$% -0.15

EURO

34,8290% -0.66

STERLİN

40,7959£% -0.56

GRAM ALTIN

2.441,26%0,23

ONS

2.337,84%0,27

BİST100

9.915,62%2,05

BİTCOİN

2073149฿%0.9095

a

Bakan Tekin, CHP’li Suat Özçağdaş ile görüşmeyi reddetti

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 5 Temmuz'da çeşitli bakanlar ile CHP’den mevkidaşları arasında devam eden tartışmalar nedeniyle Suat Özçağdaş'ı da kastederek "gölge bakan" unvanını taşıyan kişilerle görüşmeyi reddedeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 5 Temmuz’da çeşitli bakanlar ile CHP’den mevkidaşları arasında devam eden tartışmalar nedeniyle Suat Özçağdaş’ı da kastederek “gölge bakan” unvanını taşıyan kişilerle görüşmeyi reddedeceğini söyledi.

Bakan Tekin, Suat Özçağdaş ile Görüşmeyi Reddetti

Milliyet gazetesine verdiği röportajda Tekin, “Bu gölge bakan kavramının vesayete dönüşme eğiliminden rahatsızım. Böyle bir unvanla randevu isteyen birine randevu vermem” diye konuştu.

Erdoğan’ın bu yorumları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel’in bir dizi temas başlattığı ve hükümet ile CHP’nin “gölge bakanları” arasında görüşmelere yol açtığı bir dönemde geldi.

Bakan Tekin konuya dair şunları söyledi: “Herhangi bir siyasi partinin temsilcisi randevu isterse veririm ama beni kendi partileri içindeki iktidar mücadelesinde kullandıkları araçların bir parçası haline getirmek isterlerse ben bu işin içinde değilim.”

CHP’nin eğitimden sorumlu genel başkan yardımcısı Suat Özçağdaş, 3 Temmuz’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Tekin’den randevu talebinde bulunmadığını söyledi.

Özçağdaş, yeni kabul edilen müfredat ve şu anda parlamentoda tartışılmakta olan öğretmenlik mesleği yasası da dahil olmak üzere eğitim alanındaki sorunları ele alacak bir 24 saatlik basın açıklaması planlarını duyurdu.

Özçağdaş, kamusal alanda yapılacak basın açıklamasına akademisyenlerden sendika temsilcilerine kadar çok sayıda uzmanın katılacağını söyledi.

Bazı eğitim sendikaları ve STK’lar, “Maarif modeli” olarak adlandırılan yeni müfredatı, mevcut programlardaki eksiklikleri gidermeye odaklanmaktan ziyade ideolojik temelli olduğunu ileri sürerek eleştiriyor.

Tekin yanıt olarak CHP’nin tutumunu şu sözlerle eleştirdi: “Hem müfredatla hem de öğretmenlik mesleği kanunuyla ilgili herkese ‘hazırlık yapıyoruz, varsa bizimle paylaşın’ dedik. Ben de beyaz bir sayfa açtım.”

Bakan Tekin konuşmasında, “Ben aylarca hazırlık yaptım, sen alttaki tuğlayı çekmek istiyorsun. Bu sabotaj demektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Putin’e tahıl girişimi önerisi